KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14613090
nr 1461 3090
Erik Viktorson
(f. 1912), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på pannå, 13x20 cm, yttermått inklusive ram: 27x35 cm
Erik Viktorson, svensk målare född 1912.
måndag 18 april 2022
kl 18:47:23